Kontrat Arabuluculuk Merkezi alanında uzman arabulucu, hukukçu, ve bilirkişilerden oluşan bir merkezdir.

Kontrat Arabuluculuk Merkezi, tarafların birlikte uzlaşı kültürü altında kazan kazan ilkesi ile daha ekonomik ve kısa sürede çözüm üretebilmesini amaçlamaktadır.

Bu sebeple de Kontrat Arabuluculuk Merkezi iletişim yeteneklerine sahip, tarafsız ve en kısa sürede gerçekçi çözümlerle taraflar arasında anlaşma sağlayabilecek her biri kendi alanında uzman arabulucularla çalışmaktadır.

Arabuluculuk Merkezimiz, toplu ya da bireysel her türlü arabuluculuk görüşmesinin yapılmasına uygun bir donanıma ve fiziki kapasiteye sahiptir.

UZMANLARIMIZ

SÜLEYMAN HİLMİ ÖZALP

ARABULUCU / AVUKAT

Avukat Hilmi Özalp, Ali Yüksel-Hilmi Özalp Hukuk Bürosunun kurucu ortağıdır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1993 yılında bitiren Sayın Hilmi ÖZALP, 1994 yılından beri İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır.

Ali Yüksel – Hilmi Özalp Hukuk Bürosu; İş Hukuku, Ticaret ve Borçlar Hukuku, İcra Hukuku ve Ticari Alacaklar, Gayrimenkul Hukuku, Fikri Sınai Mülkiyet Hukuku, İş Hukuku, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Vergi ve İdare Hukuku olmak üzere 8 ayrı temel branşta ve diğer tüm hukuki konularda hizmet vermektedir. Hilmi Özalp; Ticaret ve Borçlar Hukuku, Şirketler Hukuku ve İcra Hukuku alanında uzmandır.

Fikri ve Sınaî Haklar alanında ülke içinde ve dışında hizmet veren Adres Patent Fikri Haklar Ltd. Şti.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kurucu ortağıdır. İş ve İnsan Kaynakları Hukuku Araştırma Enstitüsü Derneği’nin kurucularındandır. Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü kurucularındandır. İstanbul’da faaliyet gösteren kültür ve eğitim alanındaki dernek ve vakıflarda görev almaktadır. INTA (International Trademark Association) üyesidir.

Hukuk davalarının çözümü için oluşturulan arabuluculuk müessesesi kapsamında Adalet Bakanlığına bağlı Arabulucudur.
Türk Patent Enstitüsünde Marka ve Patent vekilidir. Avrupa Patent vekilidir. Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Spor Hukuku alanında da çalışmalar yapmış olup, Spor Hukuku sertifikasına sahiptir.

ÖZDEN YAĞMUROĞLU

ARABULUCU / AVUKAT

Kurucu ortaklarımızdan Özden Yağmuroğlu, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayarak 2002 yılında mezun olmuştur.2003 yılından bu yana İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmakta ve İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında danışman ve kıdemli avukat olarak çalışmaktadır.

2018 yılından beri Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın Arabulucular Siciline kayıtlı olarak arabuluculuk yapmaktadır. 2018 yılından itibaren işçi-işveren uyuşmazlıklarında uzman arabulucu olarak görev yapmıştır. Bunun yanında Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, İnşaat Hukuku alanlarında uzman arabulucudur.

OFİSİMİZDEN KARELER